Guld distance
Mænd
1
Morten Hansen
03:51:57
HALSNÆS TRI
Kvinder
1
Caroline Wolf
04:09:21
SKOVSHOVED TRI
2
Simon Birkebæk
03:58:45
KTK86
2
Danielle Hald
04:20:07
AMAGERT TRIATLON KLUB
3
Max Klovgaard Lassen
04:00:29
BAGSVÆRD ATLETIK CLUB TRI
3
Pernille Fredelund
04:55:37
HVIDOVRE TRIATHLON KLUB
Hurtigste mellemtid
Swim

Jesper Tyller Hansen [00:15:52]

Danielle Hald [00:17:26]

Cycle

Caroline Wolf [02:09:56]

Max Klovgaard Lassen [02:02:19]

Run

Kenneth Fyrst [01:17:44]

Caroline Wolf [01:41:03]

Statistik
M: 31 startet / 30 i mål
F: 9 startet / 9 i mål
Total: 40 startet / 39 i mål
Sølv distance
Mænd
1
Dennis Matzen
01:49:09
TRI4
Kvinder
1
Line Bang
02:02:11
NOVOZYMES A/S
2
Christian Salling
01:52:41
KØGE TRITEAM2000 / TEAM PLATFORMS
2
Mette M. Olsen
02:08:44
NOVOZYMES A/S
3
Claus Overgaard
01:59:20
3
Janne Lærke
02:10:48
Hurtigste mellemtid
Swim

Rasmjus Poulsen [00:06:32]

Line Bang [00:07:33]

Cycle

Mikael Eriksen [01:01:52]

Christina Skou Eriksen [00:59:32]

Run

Dennis Matzen [00:39:06]

Line Bang [00:47:05]

Statistik
M: 129 startet / 129 i mål
F: 61 startet / 61 i mål
Total: 190 startet / 190 i mål
Bronze distance
Mænd
1
Christoffer Damm
01:02:01
PIPALOCO
Kvinder
1
Susan Holm
01:12:06
TRI CLUB DENMARK
2
Anders Wolfsberg
01:06:30
-
2
Pia Michelle Elgaard Folsing
01:12:28
3
Søren Bramming
01:06:35
TEAM BIKE AND RUN
3
Sidsel Kristensen
01:14:46
NOVOZYMES A/S
Hurtigste mellemtid
Swim

Mads Sune Rasmussen [00:02:36]

Sanne Baghoh Ravn [00:03:28]

Cycle

Martin Hirsch [00:39:23]

Susan Holm [00:44:18]

Run

Johanne Telle Berner [00:19:42]

Christoffer Damm [00:19:37]

Statistik
M: 102 startet / 102 i mål
F: 92 startet / 92 i mål
Total: 194 startet / 194 i mål
Sølv Stafet
1
Team Highspirit
02:33:47
TEAM HIGHSPIRIT
Hurtigste mellemtid
Swim

Team Highspirit [00:12:10]

Cycle

Team Highspirit [01:23:44]

Run

Team Highspirit [00:57:54]

Statistik
M: 0 startet / 0 i mål
F: 0 startet / 0 i mål
Mixed: 1 startet / 1 i mål
Total: 1 startet / 1 i mål
Bronze Stafet
Kvinder
1
Team Irongirls
01:10:11
IRONGIRLS
1
Team Tons I
01:03:44
2
Team Kaul
01:27:24
2
Team Enevoldsen
01:12:00
TEAM ENEVOLDSEN
3
Team Jeanette - Mona
01:34:01
3
Team Tons II
01:27:19
Hurtigste mellemtid
Swim

Team Tons I [00:03:28]

Team Irongirls [00:04:18]

Cycle

Team Tons I [00:40:21]

Team Irongirls [00:44:55]

Run

Team Tons I [00:19:56]

Team Irongirls [00:20:59]

Statistik
M: 0 startet / 0 i mål
F: 3 startet / 3 i mål
Mixed: 4 startet / 4 i mål
Total: 7 startet / 7 i mål